Haber

Karamollaoğlu: Altılı Masa ve tekli koltuk arasında tercih yapılacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Milli İttifak’ın simgesi Altı Sofra’dır; Cumhur İttifakı’nın simgesi ‘tek koltuk’tur. İttifak toplantılarımızın adresleri siyasi partilerin genel merkezleridir; diğer ortakların toplantı adresleri ev veya saraydır. Türkiye bu iki anlayış arasında tercih yapacaktır” dedi.

Temel Karamollaoğlu, genel seçimler ve Altı Masa ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından retweet edilen sosyal medya paylaşımı şöyle:

“Ulusal İttifak’ın simgesi Altılı Tablodur; Cumhur İttifakı’nın simgesi ‘tek koltuk’tur. İttifak toplantılarımızın adresleri siyasi partilerin genel merkezleridir; diğer ortakların görüşme adresleri konut veya Saray’dır. Türkiye bu iki anlayışın ortasında bir tercih yapacaktır.

Masa; birlik ve beraberliğin, dayanışma ve paylaşmanın, istişarenin, samimi sohbet ve buluşmanın adil bir zeminidir.

Koltuk; kutuplaşma ve bölünme, açgözlülük ve bencillik, tahakküm, yalnızca eşitsizliklerin hükmedilmesi ve büyütülmesi.

Bugüne kadar ne Sayın Erdoğan MHP Genel Merkezi’ne girdi ne de Sayın Bahçeli AK Parti Genel Merkezi kapısından girdi. Bu durumu normal görenler, 6 farklı siyasi partinin hassasiyet, nezaket ve istikrarla yürüttüğü sürecin değerini anlayabilir mi?” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu