Haber

Sahte Doktorun Sıradaki Hedefi Ankara Şehir Hastanesiydi

Sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde hastane ortamında çekilen yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Özkiraz’ın bir sonraki hedefinin Ankara Şehir Hastanesi olduğu öğrenildi.

Soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı

Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki sahte doktor vakasında yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflarda, sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın operasyonlarda yer aldığı ve operasyon öncesi hastane çalışanı tarafından giydirildiği görüldü.

Özkiraz’ın hastane çalışanı tarafından doğum günü kutlaması düzenlediğini ve boynunda rozetle hastane acil servisi önünde gece mesaisine kaldığını ima eden fotoğraflar ortaya çıktı.

Bir sonraki durağı Ankara Şehir Hastanesi oldu.

Olayla ilgili yeni bilgilere göre, sahte doktorun Çerkezköy Devlet Hastanesi’nden sonraki durağı için plan yaptığı öğrenildi. Özkiraz’ın bundan sonraki hedefinin Ankara Şehir Hastanesi olduğu belirtildi.

Özkiraz’ın, gitmeyi planladığı Ankara Şehir Hastanesi’ndeki itibarını artırmak için Çerkezköy’de sahte pullarla kimlik yaptırdığı ve operasyon başında video hazırlatılmaya çalışıldığı öğrenildi.

Arıca Özkiraz tarafından hazırlanan geçersiz TUS sonuç belgesinde Temel Tıp Bilimleri testinde 115 doğru 5 yanlış; Klinik Tıp Bilimleri testinde ise 107 hata ve 12 hata ile kendini üstün göstermeye çalıştığı belirlendi.

13 yıla kadar hapis istemi

Mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edilen Ayşe Özkiraz hakkında hazırlanan iddianamede ‘resmi belgede sahtecilik’ten 2 yıldan 5 yıla, ‘özel belgede sahtecilik’ten 1 yıldan 3 yıla kadar ve 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. sayılı yasaya muhalefet için Yetkisiz tıbbi suçları düzenleyen 1219. Toplam 13 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu